Irène Jacob

Irène Marie Jacob

7,9
1 864 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Irène Jacob

Catherine Deneuve,Sophie Marceau,Isabelle Adjani czy Irene Jacob?
1.Najlepsza aktorka
2.Najlepsza rola każdej z wymienionych aktorek
3.Najmocniejsza cecha aktorstwa -||-
4.Najładniesza aktorka
Wybierzcie :D

jestem_piatym_elementem

1) Juliette Binoche (jeśli mogę podać inną niż ww. :))
2) ... tu się wstrzymam, póki obejrzę kilka filmów tych aktorek (bo nie chcę oceniać, skoro oglądałem 2/3 filmy. Mógłbym ocenić Binoche, której obejrzałem ponad 10 filmów, a co do tych... poczekam:) i powiem:)
3) Deneuve - powiem szczerze, że nie oglądałem jej filmów
Marceau - nietypowa uroda (pociągająca:) naturalność
Adjani - francuska kobieta:) -taka typowa
Jacob - wdzięk (przogromny:), fantastyczne przygotowanie pozajęzykowe (mówię o gestach, mimice itp!!;>)
Binoche (znowu ją dorzucę, bo to moja ulubiona aktorka:D) - naturalność, uroda, wdzięk, magia...:)
4) Irene Jacob - PRZEPIĘKNA! Ale żeby nie było, każda, jest bardzo piękna!:)

vital7

ja za to niespecjanie przepadam za Juliette Binoche. Trudno mi się utożsamić z nią.Poza tym wydaje mi się 'zimna' i antypatyczna.

użytkownik usunięty
jestem_piatym_elementem

Francuskie aktorki są rewelacyjne do Twojej czwórki należy dorzucić jeszcze Binoche oraz Huppert. Nie zapominajmy jeszcze Tautou i Delpy. Już zacieram ręce na najnowszy film Szumowskiej w końcu w "Sponsoringu" maja zagrać największe gwiazdy kina francuskiego pytanie tylko, które? Zresztą większość z tych które wymieniłeś Ty i ja grały już u polskich reżyserów chyba tylko Tautou i Deneuve nie.

Zgadzam się, grały. Tutaj zostały podane te, które są najbardziej znane. Do tej listy mogę dorzucić jeszcze kilkanaście nazwisk. Przypomnę, że wiele dobrych francuskich aktorek spotkało się na planie "8 kobiet". Za to Tautou nie zasłużyła jeszcze na miano dobrej aktorki.

jestem_piatym_elementem

-Julie Delpy
-Emmanuelle Béart
-Irene Jacob
-Eva Green
-Elodie Bouchez
-Marion Cotillard
-Juliette Binoche
-Isabelle Huppert
-Fanny Ardant
-Virginie Ledoyen
-Ludivine Sagnier

Trzeba przyznać, że Francja może się pochwalić jednymi z najlepszych aktorów(a szczególnie aktorek) na świecie.

użytkownik usunięty
jestem_piatym_elementem

Ogólnie jako kraj maja być może nawet najlepsze aktorki. W wymienionym już przeze mnie filmie czyli w "Sponsoringu" mam nadzieję,że zagrają te największe gwiazdy z tego co mi wiadomo w filmie będą trzy główne postacie dwie studentki jedna z Polski (od nas ma być również aktorka) i jedna z Francji + do tego dochodzi rola dziennikarki ona pewnie gdzieś będzie oscylowała w okół wieku Binoche, Jacob czy Marceau więc być może któraś z nich zagra. Zresztą pewnie będą postacie rodziny studentki z Francji wiec być może, któraś zagra jej matkę np. Adjani. Zdjęcia być może ruszą już na jesieni ja już się nie mogę doczekać połączenia Szumowskiej z gwiazdami kina francuskiego może będzie to tak owocna współpraca jak francuskich aktorek z Kieślowskim czy Żuławskim. Trzymam kciuki.

Słyszałam coś o tym, że Szumowska pracuje z francuskimi producentkami, ale żeby od razu projekt?! Zdradź mi coś więcej na ten temat,bo przyznam, że jestem zaskoczona. Z jednej strony miło będzie ponownie spotkać wielkie aktorki w jednym projekcie, a z drugiej nie oczekiwałabym zbyt wiele po tej reżyserce.

jestem_piatym_elementem

Z tych, które osiągnęły status wielkich aktorek, najmniej lubię Binoche i Tautou, więc mam nadzieję, że nie zagrają w tym projekcie.

użytkownik usunięty
jestem_piatym_elementem

Film będzie sporą szansą dla młodej polskie aktorki ponoć mają to być dziewczyny około 23 lat. Jeżeli chodzi o Francuzkę to niech tak będzie natomiast Polka niech lepiej będzie starsza nie widzę u nas dziewczyny w tym wieku, która byłaby w stanie zagrać na poziomie tamtejszych aktorek bo kto niby Z roczników 85, 86, 87 udźwignie taki ciężar. Najlepsza z naszych to chyba Grochowska, ewentualnie Cieślak. Z tak młodych Francuzek nie znam prawie żadnej z starszych bardzo liczę na grę Jacob i Adjani.

użytkownik usunięty
jestem_piatym_elementem

Ja tam Szumowską cenie za jej twórczość bo co by nie powiedzieć jeżeli chodzi o Polki to z pewnością jedna z najlepszych reżyserek bo lepsza jest chyba tylko Holland. Co jest jej ogromnym plusem stara się znaleźć fundusze poza granicami kraju stąd też w "33 scenach z życia" zagrała taka gwiazda jak Julia Jentsch, a fakt dwukrotnej nominacji do europejskich nagród filmowych, pokaz filmu "Ono" w Berlinie i nagroda w Locarno za "33 sceny z życia" świadczą o tym, że potrafi trafić do szerszej międzynarodowej publiczności. Co do samego "Sponsoringu" to z tego co można znaleźć w sieci to będzie to film o prostytucji na uniwersytetach w Francji, ale jest to problem globalny film dotyczyć będzie powszechnego zjawiska stąd też chyba producenci z Francji liczą na sukces. Film opowie o trzech kobietach dziennikarce francuskiej i dwóch studentkach jedna z Polski druga z Francji. Ona przeprowadza z nimi wywiad o tym co robiły itd. jedne z portali podał informację, że Szumowska walczy o najlepsze francuskie aktorki, zamieszczono tam fragment jej wypowiedzi było nawet głosowanie kogo chcieliby widzowie zobaczyć. Wiadome jest to, że w całym projekcie wezmą udział głównie Francuzi + Szumowska i jedna aktorka z Polski. Międzynarodowy styl pracy może przynieść sukces tym bardziej, że zdjęcia chyba ruszą już na jesieni film dostał dotację z PISF, a ta jest przyznawana chyba tylko na pół roku, a więc zdjęcia może już się zaczną projekt był nawet w jednej sekcji festiwalu w Cannes. Gdzie szukano sponsorów. Nie wiem w jakim wieku będą bohaterki, ale studentki będą z tych młodych natomiast nie wiem w jakim wieku będzie dziennikarka z pewnością będą też inne role kobiece matki studentek, wykładowcy itd. więc role są tylko kto je zagra?

użytkownik usunięty
jestem_piatym_elementem

Co lepsze na francuskich portach filmowych można znaleźć info o tym, że Kasia Adamik również ma tam robić dwa filmy."Stade De Sans Abri" i "
Histoires Bretonnes" przynajmniej tak to tłumaczę chyba, że się mylę bo francuskiego nie znam. Ale wcześniej już Agnieszka Holland mówiła, ze będzie realizowała w Francji projekt razem z córką miałby to być film opowiadający o Polce mieszkającej w Bretanii to był jeden projekt drugi natomiast to czarna komedia do której scenariusz napisał francuski producent "Zabić księdza". Może to czas powrotów Polaków do współpracy z Francuzami jak za czasów Kieślowskiego?

Dziękuję za informacje. Przyznam, że nie słyszałam wcześniej o tym projekcie. To prawda, że Szumowska potrafi się przebić do szerszej publiczności, co jest niewątpliwie dużą zaletą. Poczekamy na dalsze informacje. Ile będzie wynosił budżet "Sponsoringu"?

użytkownik usunięty
jestem_piatym_elementem

Budżet przynajmniej tak wynika z strony PISF-u ma wynosić ponad 15 milionów złotych film ma być realizowany w koprodukcji polsko-francusko-niemieckiej. "33 sceny z życia" za wysokiego budżetu też nie miały, a Jentsch zagrała liczmy na to samo przy "Sponsoringu" gdzie budżet jest o wiele wyższy będzie podobnie. Jak Szumowska zgromadzi przynajmniej dwie wielkie francuskie aktorki będzie dobrze.

jestem_piatym_elementem

Najlepsze i najpiękniejsze wg mnie:

Eva Green

A następnie:

Elodie Bouchez
Isabella Adjani
Emanuelle Beart
Marion Cotillard
Juliette Binoche

jamesbond007

Bardzo lubie Adjani, natomiast bezsprzecznie najlepsza francuska aktorka to zmarła siostra Deneuve, czyli Francoise Dorleac! Świetne role w Matni, Czlowieku z Rio, Gładkiej skorze.

prix22

Najładniejszą jest Denevue.Lubię tak na prawdę wszystkie choć chyba najlepszą jest Binoche.I zgadzam się z przedmówcą - zmarła siostra Catherine , F.Dorleac była świetna.

OscOfAva

Francoise Dorleac była niesamowita - przepiękna, intrygująca, tajemnicza, piekielnie zdolna i zmysłowa... Naprawdę żal, że tak wcześnie odeszła i to w takich męczarniach :(.

Doskonałą francuską aktorką jest Jeanne Moreau, której chyba nikt tu jeszcze nie wspomniał, a jej aktorstwo jest najwyższych lotów.

Francuskie kino jest bogate w świetne aktorki, aktorów i wybitnych twórców, nie ma gorszych okresów - każda dekada to dziesiątki filmów, które doczekały się miana klasyki kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones